[]
[]
[]
[]
[]
[]
[]
[]
[]
[]
[]
[]
[]
[]
[]
[]
[]
[]
[]
[Web Creator] [LMSOFT]
З 27 по 30 вересня 2011 року 16 керівників наукових секцій та гуртків фізики МАН з різних областей України, представники Національного центру «Мала академія наук України» брали участь у Науковій школі для вчителів фізики в Об’єднаному інституті ядерних досліджень в м. Дубні Московської області – російському наукограді. Проведення школи стало можливим завдяки угоді про співпрацю між Об’єднаним інститутом ядерних досліджень та Національним центром «Мала академія наук України».
Робота школи була організована Навчально-науковим центром Об’єднаного інституту ядерних досліджень, який має досвід роботи в організації шкіл для вчителів фізики для країн-учасниць Об’єднаного інституту ядерних досліджень. Під час школи вчителі отримали змогу познайомитись з одним із найпотужніших наукових центрів, що проводить фундаментальні та прикладні дослідження в області ядерних досліджень та фізики високих енергій, фізики конденсованого стану та радіобіології. В Інституті на сьогодні працює близько 4500 провідних вчених.
Протягом чотирьох днів навчання відбувалось знайомство зі структурою та діяльністю Об’єднаного інституту ядерних досліджень, програмою школи були передбачені лекції провідних вчених, екскурсії та демонстрації. У вчителів була можливість поринути в глибини як фундаментальної науки, так і прикладних досліджень. Прослухані лекції були присвячені новим дослідженням в області ядерної фізики, проблемам адаптації новітніх проблем фізики для учнів, підходам викладання фізики в школі, особливо представленню тем ядерної фізики та квантової механіки на уроках. Серед прочитаних лекцій слід виділити: «Квантова механіка для учнів», «Проектна діяльність учнів у фізичному практикумі», «Проект «Сфери»   інноваційні підручники фізики», «Проект «Зливи знань», «Великий адронний колайдер». Учасники наукової школи отримали великий науково-методичний та практичний досвід щодо роботи з обдарованими дітьми та учнями, які займаються науково-дослідницькою діяльністю в фізиці.
Екскурсійна програма під час школи охоплювала велику кількість лабораторій та експериментальних майданчиків Інституту в тому числі відвідування музею. Так учасники школи відвідали: Лабораторію ядерних проблем, Лабораторію нейтронної фізики, Лабораторію радіобіології, Лабораторію ядерних реакцій, Лабораторію фізики високих енергій, обчислювальний комплекс Об’єднаного інституту ядерних досліджень та інші. В музеї учасники школи познайомились з історією створення Об’єднаного інституту ядерних досліджень в 1956 році, першими експериментами на циклотроні та з діяльністю перших директорів інституту і видатних вчених: М. Г. Мещерякова, В. І. Векслера, Д. І. Блохінцева, Г. М. Фльорова, Б. М. Понтекорво та інших. Під час екскурсії до обчислювального центру Інституту відбулось знайомство з історією його створення та специфікою обчислювальних процесів на ГРІД (об’єднаній мережі комп’ютерів) та розвитком обрахунків на кластері залежно від рівня досліджень в області фізики ядерних досліджень та фізики високих енергій, а також новими технологіями обробки та збереження інформації.
Під час школи відбулась відео-конференція зі співробітниками Європейського центру ядерних досліджень (CERN), Женева, під час якої у педагогів України була можливість поставити запитання. Серед них найбільш актуальним стало питання, пов’язане з останнім експериментом OPERA, щодо спостереження надсвітової швидкості нейтрино, з пошуком бозону Хіггса та підтвердженням стандартної моделі. Також обговорювались питання організації таких відео-конференцій для українських учнів у школах та закладах МАН.
            Після завершення наукової школи учасники отримали дипломи про участь.

Ольга Артем'єва, науковий співробітник НЦ МАНУ

  
Наукова школа для вчителів фізики. Дубна 2011 р.
Задачі ХХ Всеукраїнського турніру юних фізиків. (укр.),(рос.)
12.09.2011
Профільні сайти
Державні установи
Всеукраїнська громадська організація "Асоціація учителів фізики "Шлях освіти - ХХІ" є професійною асоціацією, яка об'єднує учителів, викладачів та науковців, які працюють у галузі викладання фізики та астрономії в загальноосвітніх та вищих навчальних закладах України.
Всеукраїнська громадська організація "Асоціація учителів фізики "Шлях освіти - ХХІ"
Навчально-розвивальний проект, який передбачає використання відеозаписів фізичних експериментів та дослідів для усвідомлення учнями суті фізичних явищ та процесів. У проекті застосовується методика використання програмного забезпечення провідних фірм для аналіза ходу та результатів навчально-дослідницької діяльності учнів.
"Експериментарій"
Багатомодульний навчально-дослідницький проект, який стосується вивчення нашої планети Земля та перевірки фундаментальних відкриттів у галузі природничих наук. Проектом передбачено виконання навчальних досліджень учнями основної та сташої школи за заздалегідь створеною методикою та формування єдиної мережевої бази результатів для спільного використання.
Лабораторія
"Планета  Земля"
"Єдиний розумний спосіб навчати людей — це подавати їм приклад."
 (Альберт Ейнштейн)
Періодичні видання
29-30 вересня 2011 р. м.Кам'янець-Подільський. Міжнародна  наукова конференція «Інноваційні технології управління компетентнісно - світоглядним становленням учителя: фізика,технології,астрономія». Інформаційний лист

11-12 жовтня 2011 р. м. Київ
Всеукраїнська науково-практична конференція
«МОДЕЛЮВАННЯ ОСОБИСТІСНО-РОЗВИВАЛЬНОГО СЕРЕДОВИЩА ОБДАРОВАНОЇ ДИТИНИ» Інформаційний лист
Наукові конференції
Спільний проект ВГО "Асоціація учителів фізики "Шлях освіти - ХХІ" і Національного центру "Мала академія наук України".
Всеукраїнська Інтернет-олімпіада НЦ "Мала академія наук України" "Відкрита природнича демонстрація"
09.06.2011
Новини
Товариство
Презентація
Головна
Цей проект є офіційним сайтом Всеукраїнської громадської організаці "Асоціація учителів фізики "Шлях освіти - ХХІ". Призначення проекту - інформування зацікавленої аудиторії про діяльність організації та про наповнення інформаційно-освітнього простору України і світу в контексті вивчення предметів природничого циклу.
счетчик посещений
Освітній портал
НООСФЕРА