Змінити режим перегляду


АНАЛІЗ
 Властивості об’єктів:

Етапи роботи над навчальним проектом


  • 1. Організаційний етап. Вибір теми навчального проекту, обговорення мети та завдань проекту, складання плану реалізації проекту. План проекту — це документ, який містить заздалегідь намічений порядок дій, необхідних для досягнення мети проекту. План допомагає оцінити власні можливості та висвітлити проблеми, які можуть виникнути під час роботи. На цьому етапі доцільно також визначити основні етапи роботи над проектом, способи роботи на кожному етапі, терміни роботи, обов’язки та відповідальність кожного учасника проекту.
  • 2. Підготовчий етап. Пошук інформації, яка висвітлює тему навчального проекту, а також допомогає вирішенню завдань проекту. У ході пошуку матеріалів до проекту потрібно одразу їх сортувати. Для цього часто використовують портфоліо. Портфоліо проекту — це впорядкована добірка матеріалів, зібраних з певною метою. Електронне портфоліо проекту — це збірка електронних матеріалів проекту, які впорядковано за певною структурою. Електронне портфоліо дозволяє здійснювати швидкий пошук документів; його легко редагувати, доповнювати, переносити, зберігати і т. д. Використовуючи додаткову літературу, інтернет-ресурси тощо, не забувайте зберігати посилання на кожне джерело інформації — записувати назву ресурсу, ім’я автора. Пам’ятайте про авторське право!
  • 3. Проектний етап. Опрацювання зібраної інформації, створення моделі навчального проекту. Для уточнення отриманої інформації та одержання додаткової можна звертатися до довідників, словників, а також до вчителя.
  • 5. Презентаційний етап. Демонстрація результатів навчального проекту, захист ідеї проекту та отриманих результатів.
  • 6. Підсумковий етап. Аналіз виконання завдань навчального проекту, визначення результатів проекту: яку користь приніс або може принести проект.
  • Загальні правила презентації проекту 1. Доповідати треба з гарним настроєм. Не забувайте про свій зовнішній вигляд, слідкуйте за поставою. 2. Під час доповіді дивіться на аудиторію. 3. Слова вимовляйте голосно та чітко. 4. Чітко назвіть себе, тему виступу та проблему, над якою ви працювали.5. Не читайте доповідь з аркуша, а лише звіряйтеся з нотатками, щоб нічого не пропустити. 6. Стежте за часом виступу. Він не повинен перевищувати регламент. Регламент — це час, який відведено на виступ. Про свій регламент слід дізнатися заздалегідь, ще під час підготовки до виступу. 7. Будьте готові відповідати на запитання. Відповідь на будь-яке запитання бажано починати з подяки тому, хто його поставив. 8. Після завершення доповіді та відповідей на запитання подякуйте всім присутнім за увагу.

Споріднені вершини: дивитись