відображення
сортування нова вкладка
email:
Пошук       Вибрана Вершина:       Вершина2:

властивості матеріалу

  • Гіпотетично концепцію з підвищенням працездатністі різального матеріалу пов’язували з різномодульністю компонентів у композиті сBN-Si3N4 – нітрид кремнію є компонентом зі значно нижчим модулем Юнга порівняно з cBN (в три рази). Отже, навіть невеликий вміст у ньому добавки може суттєво вплинути на механічні властивості матеріалу, зменшуючи пружні модулі та твердість і збільшуючи тріщиностійкість матеріалу.
  • Крім того, механізм дії добавок ?Si3N4, завдяки якому блокується інфільтрація флюїдів в компакт при спіканні мікропорошків і що робить процес технологічно прийнятним (можливість спікання при тисках 7–8 ГПа і температурах 2200–2300 °С), оскільки при цьому усуваються негативні наслідки інфільтрації і покращуються експлуатаційні властивості матеріалу, також досі не аналізувався.
  • Встановлено, що мають місце і текстурні ефекти, але ступінь текстурованості структури незначна і дозволяє вважати композит практично ізотропним матеріалом, що в багатьох випадках є важливим чинником ізотропії механічних властивостей матеріалу та незалежності його різальної здатності від орієнтації робочого елементу в інструменті.


Споріднені вершини: