відображення
сортування нова вкладка
email:
Пошук       Вибрана Вершина:       Вершина2:

вихідний порошок


Зовнішній вигляд мікропорошків КНБ фракцій 10/7 при яскравому сонячному освітленні (на вкладниках – компактовані порошки в латунних капсулах при освітленні електричною лампою накалювання)
  • Вихідний порошок з розміром частинок 1–10 мкм обробляли в умовах квазігідростатичного стискання при 7–10 ГПа при різних температурах (тривалість дії складала 10 хв.). Початок перетворення аBN?cBN зафіксовано при температурі 800 °С. Фазовий перехід відбувався на фоні «гравітації» вихідної структури, тобто утворення упорядкованої гексагональної графітоподібної структури (hBN) в матриці аBN.
  • Вихідні порошки КНБ отримано за новою технологією в результаті спонтанної масової кристалізації з ростової системи, що містить спеціальні активатори перетворення на основі Mg, застосування яких забезпечує високий вихід високочистого, майже безбарвного продукту з блідо-кремовим відтінком (КНБ-С) на відміну від темно-сірих порошків кубоніта (КНБ-Т), що синтезують за традиційною технологією [96] (рис. 4.11).
  • Вихідний порошок нітриду кремнію являв собою мікронний порошок виробництва фірми «Штарк». У відповідності до сертифікату якості складався з ?-Si3N4 , приблизно 4 мас. % ?-фази і вільного кремнію до 1 мас. %. Питома поверхня порошку за BET-аналізом складає 2–5 м2/г; розмір частинок (FSSS) - 1,0–1,5 мкм; насипна щільність порошку складає 0,4–0,6 г/см3; щільність утрушування досягає 0,7–0,9 г/см3. Аналіз хімічного складу мікродомішок в вихідному порошку Si3N4 свідчить про присутність в ньому: F - біля 0,05; Fe - 0,10; Al - 0,10; Ca - 0,04; Na - 0,005 масс. %.


Супермножина:


Споріднені вершини: